Як вибрати червону ікру і відрізнити справжню ікру від штучної?

вибрати червону ікру правильно
Перед святами в продуктових магазинах добре продається такий делікатес як червона ікра, яка може бути на вагу або упакованої в невеликі скляні баночки.

Як відрізнити справжню ікру від штучної? Однак цей вид продукту викликає у багатьох споживачів ряд питань про якість і походження. Справа в тому, що в магазинах під виглядом натуральної червоної ікри продають ікру штучну, яка на вигляд, практично, нічим не відрізняється від натурального продукту.

У підсумку, покупець, купуючи таку підробку, просто викидає чималі гроші на вітер.

Основними джерелами цієї червоної ікри є найрізноманітніші види лососевих - кета, форель, нерки, кижуч і горбуша. Ікринки всіх цих видів риб відрізняються сильно за смаком і виглядом, але за своїм складом ікра різних риб абсолютно однакова.

У великих магазинах, найчастіше, можна зустріти ікру самої плідної риби - горбуші. Цей продукт має неміцну оболонку світло-оранжевого кольору і універсальний смак. Ікра горбуші хороша для бутербродів, вона легко лягає на хліб, не пошкоджуючи ікринок, а в осчетаніі з маслом стає ще вкуснее.і

У продажу можна зустріти і ікру кети. Цей продукт має янтарно-помаранчевий колір, а ікринки досить великі, мають кулясту форму з насиченим не надто солоним смаком. Коштує така ікра досить дорого, зате вона є справжньою окрасою столу, адже ікринки кети досить щільні і добре виглядають на блюді. Але вони не будуть танути в роті як інші види ікри.

Дрібні ікринки у форелі. Колір ікринок може варіюватися від яскраво-оранжевого до жовтого. Ікринки злегка липнуть і мають досить солоний присмак. Гарні як начинка до млинців.

Ікра нерки. Темно-червоні ікринки до 3 мм в обсязі, солоні, з легкою гіркуватістю - на любителя.

Однак, хоч би виду ікра не пропонувалася в магазинах, факт залишається фактом - цей продукт підробляють дуже часто. Звичайно, зустрічаються чесні виробники, які пишуть, що ікра штучного походження і ставлять на свою продукцію реальні, більш низькі ціни.

Зазвичай таку ікру виготовляють морських водоростей. Здалеку вона схожа на натуральну, але якщо подивитися уважніше, то можна помітити, що ікринки прилипають один до одного.
Справжня ікра повинна бути розсипчастою і не повинна прилипати до ложки. Якщо ви помітили, що цей продукт являє собою злиплу безформну масу, відмовтеся від її придбання.

Справжня ікра повинна мати запах свіжої риби. При виготовленні ненатурального продукту використовують молочко оселедця в якості ароматизатора, тому така ікра має дуже сильний запах риби.

На смак штучні ікринки більш солоні і досить жорсткі.
Натуральну ікру зазвичай розфасовують в скляні баночки невеликого розміру. Якщо ви вже купили ікру, але сумніваєтеся в її походження, проведіть невеликий досвід - налийте в стакан гарячої води і покладіть в нього кілька ікринок. Якщо ікра неприродна, вона швидко розчиниться.

Як вибрати червону ікру правильно

  • Читайте етикетку. На упаковці повинен стояти адреса, назва виробника. Якщо продукт надійшов з-за кордону, то ще й імпортер. Відмовтеся від покупки якщо немає інформації.
  • Зверніть увагу на дату виробництва (на кришці). Вибирайте баночки розфасовані з кінця липня по жовтень. Така ікра свіжої потрапляє в банки. В інші місяці може бути размороженная ікра - ікринки Не такі смачні і швидко втрачають форму.
  • Ікра за ДСТУ фасується тільки свіжої, а розфасована по ТУ може бути і розмороженої, це допускається правилами ТУ. Вибираючи між ікрою виготовленої за ДСТУ і ТУ пам'ятайте що більш суворі правила щодо якості має на увазі ГОСТ.
  • Прочитайте що входить до складу. Повинна бути ікра, сіль і один-два консерванти. Ікру без консервантів взагалі не випускають, як і те, що консервантів не повинно бути багато. Допускається ще рослинне масло і гліцерин (E422).
  • При покупці ікри на вагу ви не можете знати її якість, як і термін придатності ікри. Будьте обережні.
Категорія: Здоров'я і харчування | Переглядів: 69 | Додав: sofi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *:
close