Другі страви » Інше

Рецепт приготування домашнього йогурту

Для приготування домашнього йогурту знадобиться: молоко (я взяла 2 літри), закваска Симбіотик TM «GoodFood», каструля на 2л. і пластикова миска з кришкою на 2л.

Приготування
Беремо 2 упаковки ультрапастеризованого молока (в упаковці ТетраПак), переливаємо його в каструлю і трохи підігріваємо до температури 38-40ОС. Молоко не повинно бути дуже гарячим, в гарячому молоці потрібні нам бактерії можуть загинути. Я використовую молоко в упаковці Тетра-Пак бо його не потрібно кип'ятити. Будь-яке інше молоко (домашнє або в звичайній упаковці) обов'язково потрібно перекип'ятити і остудити до t 38-40ОС.

Відкриваємо пакетик із закваскою Симбіотик (пакетик можна розірвати або розрізати за допомогою ножиць) і висипаємо його в молоко.

Потім перемішуємо молоко за допомогою звичайної ложки.

Для приготування йогурту можна використовувати йогуртницю, термос, скляну банку, каструлю або будь-яку іншу посуд з кришкою. Беремо посуд ємністю 2 л, переливаємо в неї молоко і закриваємо кришкою.

Тепер дуже важливо забезпечити тепло для молока. Корисні бактерії, які містяться в заквасці, розмножуються при температурі t 38-40ОС приблизно 8-10 годин. Тому для збереження тепла, щільно укутуємо ємність з молоком в ковдру.

Молоко залишаємо в теплому місці на 8-10 годин (точний час приготування дивіться на пакетику з закваскою, чим довше продукт стоїть, тим щільнішим він стає).

Через 8 годин йогурт готовий! 

Його потрібно переставити в холодильник і зберігати не більше 5 днів (для дітей рекомендується не більше 3 днів).

Категорія: Інше | Додав: enjoy
Коментарів: 0
close
Додати свій рецепт