» Поради

Як прикрасити страви

Якщо ви думаєте над тим, як прикрасити страви на святковий стіл, опануйте айсінг – це не складно та дуже гарно.

Айсінг - білково-цукрова маса, з якої виготовляють об’ємні прикраси для кондитерських виробів. Здається неймовірним, але з простої суміші білка з цукром можна виготовити справжні шедеври, і навіть найпростішу випічку зробити неймовірно привабливою. Недарма ж англійською назва цієї глазурі royal icing – королівська глазур.

Що знадобиться?
Яєчні білки, цукрова пудра, лимонний сік або лимонна кислота,  оливкова олія, харчові барвники, паперові шаблони з малюнками, поліетиленова плівка (можна скористатися звичайними файлами для документів). Для вигнутих прикрас потрібні відповідні поверхні, на яких вони висихатимуть (кульки, циліндри, конуси тощо).

Як приготувати глазур?
Яєчний білок дуже старанно відділити від жовтка і злегка збити виделкою до утворення легкої піни. Далі поступово додавати цукрову пудру (приблизно 250 г, але може знадобитися трошки більше чи менше, залежно від розміру яйця і, відповідно, білка). Пудру додавати невеликими порціями, кожного разу ретельно розтираючи її з білком до однорідної маси. Наприкінці додати лимонний сік (якщо використовуватимете лимону кислоту, то її слід додати приблизно посередині приготування). Також можна додати кольорові барвники. Маса не повинна бути надто рідкою, щоб при малюванні не втрачала форму. І без зайвих зусиль витискалася з кондитерського шприца.

Як виготовити шаблони?
Шаблони для майбутніх прикрас можна намалювати самотужки, можна через кальку перемалювати або ж роздрукувати з Інтернету дитячі розмальовки. Однак, якщо ви добре малюєте, можна обійтися і без шаблонів. Для прикрас, які складаються з багатьох деталей, треба намалювати шаблон для кожної деталі і з’єднувати виріб, попередньо висушивши всі деталі. Поверх паперового шаблона викладаємо поліетиленову плівку або поміщаємо його у файлик для документів. На поліетилен треба нанести тонкий шар оливкової олії.

Як малювати?
Білково-цукрову масу потрібно помістити в кондитерський шприц чи торбинку, або звичайний поліетиленовий пакет зі зрізаним кінчиком і видавлювати айсінг по підкладеному контуру. Якщо зробити масу дуже густою, з неї можна виліплювати вироби руками, як з пластиліну.

Як сушити?
Прикрас з айсінгу залишають сохнути при кімнатній температурі на кілька днів до повного висихання. Дрібні прикраси можуть висохнути і за день, а товсті можуть сохнути і до тижня. Об’ємні прикраси для просушування викладають на відповідні поверхні. Для прискорення сушіння прикраси треба покласти в тепле сухе місце (але температура повітря не повинна бути вищою, ніж 40 С).

Маленькі секрети:
*  Цукрова пудра повинна бути якомога дрібнішою і її обов’язково потрібно пересіяти крізь сито.
*  Висушені фігурки треба зберігати в коробках чи пластикових контейнерах у сухому місці. Фігурки досить крихкі, тож варто виготовити їх з запасом.
*  Кондитерські вироби, прикрашені айсінгом, не можна зберігати в холодильнику, тому що при низьких температурах (а також при високій вологості) прикраси легко ламаються.
*  Білок потрібно збивати виделкою або вінчиком, але ні в якому разі не міксером.
*  Сік лимона чи лимону кислоту потрібно додавати наприкінці збивання, тоді фігурки будуть не такі крихкі.
*  Якщо суміш підфарбовується рідким барвником, кількість цукрової пудри потрібно збільшити.
*  Айсінгом можна малювати безпосередньо по поверхні торта, але вона не повинна бути вологою – креми, повидло, желе, збиті вершки як основа для айсингу непридатні.
*  Під час перерви у роботі насадку та масу потрібно прикрити вологою серветкою, щоб вона не підсихала.
*  Щоб прикраси були блискучими, на одну склянку цукрової пудри треба додати 1 чайну ложку оливкової олії.
*  Залежно від того, для чого ви збираєтеся використовувати глазур, наприкінці збивання треба відрегулювати консистенцію, додаючи трохи води або цукрової пудри. Для покривання поверхонь, особливо кутів, маса має бути твердішою, а для малювання узорів – пластичнішою.
*  Якщо ви не плануєте виготовляти прикраси відразу після приготування глазурі, її треба правильно зберігати. Посудину з білково-цукровою масою треба обгорнути вологою тканиною і помістити у пластиковий контейнер з герметичною кришкою. Висока вологість усередині контейнера не дозволить глазурі засохнути. Також можна обгорнути посудину з глазур’ю вологою тканиною, а поверх – поліетиленовою плівкою, і покласти в холодильник. При температурі +5° С в такому упакуванні вона може зберігатися до тижня.
*  Якщо маса підсохла, до неї треба додати кілька крапель води і ретельно розтерти.
*  Для більшої пластичності в масу можна додати чайну ложку насиченого розчину глюкози.

Категорія: Поради | Додав: enjoy
Коментарів: 0
close
Додати свій рецепт