» Поради

Як засолити сало

Складові:
- сіль (найкраще кам’яна крупного помелу , в ній багато корисних мікроелементів )
- перець чорний або червоний мелений
- перець чорний запашний горошком
- сушені запашні трави — ​​приправи ( майоран ,  кмин , кардамон і т.д.)
- лавровий лист
- головка часнику

Приготування
Приблизно на 1 кілограм сала беруть 3-4 столові ложки солі , додають в неї столову ложку меленого чорного перцю або пів- ложки червоного . У сіль додають трави.   

Сало краще всього нарізати пластами (якщо воно товстіше 5-6 см) , інакше беруть просто одним шматком. Товщина пластів так само 4-5 сантиметрів. Якщо сала багато , то можна нічого не нарізати , тільки просолюватися воно буде досить довго. Та його , власне і зберігають у солі , відрізаючи у міру потреби потрібну кількість .

Якщо ви любите сало з часниковим ароматом , кожен пласт сала шпигують пластинками часнику. Для цього гострим ножем роблять невеликий надріз в салі , і злегка піднявши ніж заштовхують в надріз пластинку часнику. Слід попередити , що сало з часником зберігається дещо менше , ніж без оного , тому зберігати таке сало довго можна тільки в морозилці.

На дно пластикового, дерев’яного або скляного посуду насипають трохи засолювальної суміші , насипають трохи перцю горошком і кришать пару лаврових листків. Укладають один пласт сала , посипають його засолювальний сумішшю і перцем з лавровим листом , укладають наступний пласт і так далі , поки сало не закінчиться.

Якщо солять нетовсте сало , то перший шар укладають шкіркою вниз , другий — шкіркою вгору , третій — шкіркою вниз. Тобто шкурка до шкурки , сало до сала .

Першу добу засолювання сало потрібно протримати при кімнатній температурі. А другу і кілька наступних (3-5) — в прохолоді , але не на морозі. Наприклад в холодильнику. Після цього сало вже можна вживати в їжу. Його виймають з посуду , обмітають від засолювальної суміші сухою серветкою . Загорнувши сало в пергаментний папір або в харчову плівку , прибирають сало в холодильник або морозилку.

Категорія: Поради | Додав: enjoy
Коментарів: 0
close
Додати свій рецепт