» Поради

Секрети при приготуванні картоплі

Молоду картоплю можна не шкребти ножем, а посипати сіллю, протерти ганчірочкою і обполоснути холодною водою. Молода картопля легше обчищаєтьсяя, якщо її на 5 хв залитих холодною водою. Обчищену картоплю варто тримати в холодній воді, проте  недовго, бо вона втрачає  поживні речовини.

Картоплю треба варити на слабкому вогні, бульби або шматки картоплі мають бути одного розміру. Картопля, зварена на сильному вогні, зовні тріскається, а всередині залишається сірою.

Варена картопля буде смачніша, якщо у воду  кинути 3-4 зубки часника. Стара картопля буде значно смачніша, якщо до неї під час варіння додати трохи цукру.

Зварена  в лушпинні картопля обчищається значно швидше, якщо після варіння облити її холодною водою. Варена картопля для гарніру буде світло-білою,якщо до води, в якій вона варитися додати трохи оцту. Картоплю можна пекти в духовці, попередньо проштрикнути виделкою, щоб бульба ніколи не тріскалася.

Смажити картоплю на добре розігрітій сковороді, а соляти тоді, коли утворена золотистого кірочка з усіх боків. Раніше солити не варто, бо виділяється сік і шматочки, втрачають форму, колір та загальний вигляд. Перед смаженням нарізану картоплю та патенти обсушити на серветці.

Картопляне пюре буде пухким і ніжним,якщо в нього додати вершкове масло, молоко. Молоко додавати треба тільки гарячим, бо від холодного молока пюре набуває сірого кольору.

У борщ картоплю треба класти раніше ніж буряки.

Категорія: Поради | Додав: enjoy
Коментарів: 0
close
Додати свій рецепт