» Поради
Слойоне тісто

Складові:
на 600г тіста:
- борошно 2 склянки
- цукровий пісок 4 чайні ложки
- яйця 1-2 штуки
- дріжджі 10г
- вода або молоко 100г
- масло вершкове або маргарин для прошарку 40-200г
- сіль 1/4 чайної ложки
- ванілін

Приготування
При виготовленні тіста застосовують два способи розпушування тіста: за допомогою вуглекислого газу, утвореного дріжджами, і створення шаруватості за допомогою жирів. Тісто готують опарним або безопарним способом середньої густини. Після бродіння тісто, має температуру близько 30 °С, охолоджують до 20-22 °С, а масло або маргарин повинні мати таку ж температуру. В охолодженому тесті масло не розтоплюється і не проникає в шари тіста, а утворює пластичні шари між тістом, що забезпечує хороше розпушення і полегшує виготовлення і формування виробів.

Якщо за рецептурою у виріб входить велика кількість цукрового піску, то частину його кладуть при замісі тіста, а частина з'єднують з маслом. Підготовлене масло для шарування має бути однорідним і без грудок. Охолоджене тісто розкачують у пласт товщиною 1-2 см, частину пласта покривають розім'ятим маслом або маргарином. Пласт складають втричі так, щоб вийшло два шари масла і три шари тіста. Закатку посипають борошном і розгортають у пласт товщиною 1-1,5 см, а потім поверхню тіста очищають від борошна і складають вчетверо.

Таким чином, в тісті буде вісім шарів масла. Знову розкачують пласт тіста, складають його вдвічі, втричі або вчетверо, в результаті чого утворюється пласт тіста з 16, 24 або 32 шарами масла. При подальшій розкатці тонкі шари тіста і пласти масла можуть розірватися, і шаруватість тіста погіршується. Крім цього, шари масла будуть настільки тонкими, що після випічки не буде помітна шаруватість.

Шарування і оброблення тіста роблять при температурі 20-22 °С. Якщо температура в приміщенні більш висока, то тісто періодично охолоджують, при цьому стежать, щоб масло не затверділо. Після оброблення вироби настоюють 10 -15 хвилин при температурі 25-28 °С. Випікають при температурі 210-220 °С.

Категорія: Поради | Додав: enjoy (29.04.2015)
Переглядів: 709
close