Випічка та Десерти » Інше
Фальшиві біляші

У 2 скл. теплої води розчинити 50г дріжджів, додати 1 ст.л. цукру та 1 ст.л. смакової приправи"Мівіна"з верхом. Всипати 3 скл. борошна, поставити у тепле місце, накрити рушником.
Коли тісто підійде, покласти дрібно нарізану 1 велику цибулину, перемішати. З тіста ложкою викладати невеликі округлі шматочки та смажити на малому вогні.

 

Назва смажених відкритих пиріжків з м'ясом - "біляші" - відома, напевно, кожному вітчизняному споживачеві. Проте, мабуть, разом з тим багатьом вона видається дещо дивною, адже правильно приготовані біляші зовсім не білі, як це мало б бути, виходячи з назви, а золотаво-рум'яні. Одначе насправді ж із кольором цих борошняних виробів їхня назва не має анічогісінько спільного. Справа в тім, що такі знайомі нам з дитинства біляші походять із татарської кухня (котра, до речі, славиться неабияким різноманіттям випічки та усіляких виробів з тіста). І у татарській мові вірна назва цього пиріжка з м'ясною начинкою звучить як"беліш". Втім, коли спосіб його приготування перейняли слов'яни, то трансформували його назву у більш звичне для свого вуха, але вельми оманливе"біляш"...
... Минав час, і поступово трансформації зазнавала не лише назва цих пиріжків, але й їх рецептура: часто-густо наш винахідливий народ став вигадувати такі рецепти біляшів, у яких вже фактично неможливо впізнати їх татарський прототип!
І саме одну з таких осучаснених, змінених до невпізнаваності версій невідомого авторства я й хочу запропонувати вашій увазі. Так, нехай ці оладки зовсім не схожі на справжні біляші, але від того вони не менш смачні! :)
І ще один момент, на який варто звернути увагу: ці"фальшиві"біляші, на відміну від справжніх, зовсім не містять не лише м'яса, а й взагалі будь-яких інших продуктів тваринного походження, отже, цей рецепт може стати в нагоді тим, хто дотримується вегетаріанської дієти чи тимчасового посту.
Отож спробуйте! :)

Категорія: Інше | Додав: rutamyata (03.03.2018)
Переглядів: 80 | Теги: смажені страви, дріжджове тісто, біляші, борошняні вироби, тісто, Вироби з тіста, борошно
close