18:22
Часто через батьківський недогляд у дітей різко погіршується зір

Причини погіршення зору в дітей та подади батькам

Не тільки у школярів, але нерідко й у маленьких дітей несподівано починає псуватися зір. Що до цього призводить? Як запобігти ускладненням?

 

Які симптоми свідчать, що в дитини не все гаразд із зором?

Найперше, на що мають звернути дорослі, це скарги дитини на головний біль. Якщо вони повторюються, це може свідчити про очну патологію (спазм акомодації). Не можна залишати без уваги часті болі у скронях, у ділянці лоба. Батьки мають прислухатися до своєї дитини - якщо вона втомлюється, якщо під час читання скаржиться, що печуть чи болять очка, треба негайно звернутися до лікаря.

Батьки буває, лише зауважують якісь зміни в дитячій поведінці, але не надають цьому значення. А даремно. Якщо малюк мружить очка, незалежно від освітлення, якщо низько нахиляється над зошитом, немов "пише носом", це вже свідчить про наявність серйозних проблем. Не варто чекати, доки все минеться, - зір дитини може різко погіршитися.

 

Що стає причиною погіршення зору в дітей?

До шести років в дитини  формується очне яблуко. З огляду на це, справжньою бідою нашого часу можна називати пристрасть дітей до комп'ютерів. Дорослі чомусь нехтують таке застереження: якщо відстань до екрана менша як метр, це небезпечно для очей дитини. Часто в сім'ях не вважають за потрібне придбати хороший захист для екрана. Працювати за комп'ютером молодшим школярам можна лише тоді, якщо у цьому є конечна потреба. А про те, аби в комп'ютерні ігри бавилися дошкільнята, не може бути й мови. До речі, вчені дослідили, що одна година роботи за комп'ютером прирівнюється до 6-7 годин фізичної праці. І йдеться про дорослих...

Не можна дозволяти дитині довго сидіти перед телевізором. Без шкоди для очей чотирирічний малюк може дивитися мультфільми не довше як годину (а краще - півгодини). Пам'ятайте, що відстань до екрана телевізора має бути приблизно три метри. Не можна також дозволяти дитині дивитися телепередачі при вимкненому світлі ввечері. Звісно ж, освітлення має велике значення для здоров'я очей дитини. Обов'язково за столом зліва від вашого розумника має стояти ввімкнена лампа денного світла (75 ватів).

 

Які профілактичні методи для підтримки зору, порада батькам!

Від народження малюк має проходити всі належні обстеження. Коли дитина підростає, тим більше тоді, коли піде до школи, двічі на рік обов'язково (!) треба перевіряти зір. Якщо ж хтось із членів сім'ї має проблеми із зором, консультації в лікаря особливо важливі, бо короткозорість і далекозорість часто передаються спадково.

Не забувайте також, що важливе значення для здоров'я очей має збалансоване харчування, вітамінотерапія та часті прогулянки на повітрі. Дуже корисні морквяно-яблучні соки, пюре. А головне, дорослим треба пам'ятати, що проблеми з зором в дитини можуть з'явитися через часте перенавантаження очних м'язів.

Категорія: Здоров'я | Переглядів: 12 | Додав: enjoy | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
close