Сік яблучний
0.0

Складові:
на 6 3-літрових банок:
- 4-5 відер яблук
- цукор до смаку
- лимонна кислота до смаку (додавати, якщо яблука солодкі)

Приготування
Яблука помити та розрізати на 4-6 частин (залежно від розміру яблук). Не потрібно вбирати їх чи вирізати серединку. Так зі шкірками, серцевинками та насінням нарізаємо 40-літровий баняк яблук. Далі в окремому 20-літровому баняку кипятимо воду. Потрібно, щоб вода добре кипіла. Знімаємо з вогню і заливаємо яблука окропом. Накриваємо щільно кришкою. Закутуємо в одіяло та залишаємо на ніч настоюватися.
На другий день проціджуємо сік через марлю. Додаємо цукор за смаком. Кількість цукру залежить від сорту яблук - до кислих треба додати більше цукру, ніж до солодких. Ставимо сік на вогонь, трошки підігріваємо, щоб цукор повністю розчинився. Кипятити не потрібно. Можна також додати трохи лимонної кислоти, якщо яблука солодкі. В мене були кислі, то я не додавала. Кількість теж регулюємо на свій смак. 
Розливаємо сік у заздалегідь підготовлені банки. Стерилізуємо і закручуємо. Вихід - 6 3-літрових банок (тобто приблизно 18-20 л соку).

Таким самим способом я закручувала яблучно-морквяний сік. Яблука нарізала та настоювала так як описано вище. Окремо готуємо морквяний сік. Для цього відро моркви миємо, чистимо від шкірки, пропускаємо через соковижималку. Морквяний сік додаємо в кожну банку (приблизно виходить по 400 мл морквяного соку і решта яблучного). Так само стерилізуємо.


close
Додати свій рецепт