Торт Естерхазі
0.0
natalka
27.04.2016

Складові:
тісто:
- 8 білків
- 1 скл. цукру
- 200 г горіхів або мигдалю
- 3 ст. л. борошна
- кориця

крем:
- 4 жовтки
- 6 ст. л. цукру + 1 пакетик ванільного цукру
- 2 ст. л. крохмалю
- 1 ст. л. борошна
- 1,5 скл. молока
- 300 г масла
- 1 ст. л. коньяку

для прикраси:
- 3-4 ст. л. абрикосового джему
- 200 г білого шоколаду
- 50 г чорного шоколаду

Приготування
Горіхи або мигдаль добре висушити та змолоти на м’ясорубці. Змішати мелені горіхи, муку та корицю в окремій мисці. Білки добре збити на максимальних обертах міксера, поступово додаючи цукор. Додати горіхи з мукою та корицею до збитих білків частинами та легенько вимішати ложкою зверху вниз. 
На підготовлений промаслений папір викласти тісто, розмащуючи тоненьким шаром дерев’яною лопаткою. 
З даної порції тіста має вийти 2 прямокутних великих коржі (бляшка 30 на 40 см від елекродуховки), які потім потрібно розрізати на три частини. Таким чином вийде 6 невеличких коржів, розміром 30 на 13 см приблизно (відповідно таких розмірів буде тортик). То я так робила :)
А можна вирізати з паперу 6 кругів діаметром 20-22 см, тісто поділити на 6 частин та розмастити на кругах з паперу. Ці круги розмістити на 3 великих бляшках. Відповідно у вас вийде круглий тортик.
Тісто необхідно пекти одразу, воно не може стояти. В іншому випадку його потрібно готувати окремими порціями. Випікати в духовці в режимі конвекції, розміщуючи бляшки на різних рівнях, при температурі 150° С приблизно 20 хв. до золотистості. Папір, на якому пеклися коржі, треба знімати одразу, вийнявши з духовки, поки коржі ще гарячі.

Крем: жовтки розтерти з цукром та ванільним цукром, додати крохмаль та муку, добре розмішати, щоб не було грудочок. Поступово вливати молоко, добре помішуючи. Поставити на маленький вогонь, постійно помішувати вінчиком. Коли закипить зняти з вогню та остудити. Масло збити та поступово додавати по ложці заварену масу. В кінці додати ложку коньяку та ще раз добре збити.
Зверху торт прикрасити абрикосовим джемом та розтопленим білим шоколадом. Нанести павутинку з чорного шоколаду.


close
Додати свій рецепт